באר שבע

למי מיועד השירות?

מרכזי ההגנה לילדים ולנוער, "בתי לין", מציעים תמיכה ראשונית לילד/ה, נער/ה בגילאי 3-18 ולבני משפחתם, שחוו ונפגעו מהתעללות מינית, פיזית, נפשית והזנחה קשה על ידי אחראי במשפחה, במסגרת חינוכית טיפולית או על ידי פוגע אחר.

חשוב לציין כי לכל אורך התהליך, מרגע ההתקשרות ועד לסיום הטיפול, יש שמירה מלאה על סודיות.

מה כולל השירות?

בכל מרכזי ההגנה, נמצאים תחת קורת גג אחת אנשי מקצוע מומחים העוסקים בהערכה, חקירה ואבחון של ילדים ונוער נפגעי עבירות התעללות, כך שתהליך התמיכה הניתן במרכזי ההגנה נעשה בזמן קצר, במקום אחד וללא סרבול מיותר.

מרכזי ההגנה הוקמו על ידי משרד הרווחה והשירותים החברתיים, בשיתוף עם משטרת ישראל, משרד הבריאות ומשרד המשפטים, ומציעים תוכניות טיפול והתערבות שונות על ידי הגורמים המטפלים בקהילה ונמצאים בתיאום עמם.

הילדים, בני הנוער ובני משפחותיהם המגיעים לבית לין, פוגשים מנהל/ת (עובד/ת סוציאלי/ת), רופא/ה, שוטר/ת, עורכ/ת דין, חוקר/ת ילדים וכמובן, מזכירה ואם בית, המספקים סביבה תומכת המאפשרת קבלת סיוע באווירה ידידותית ונעימה.

"כל מה שילד צריך, זה מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב שלמה קרליבך)
מרכז ההגנה מבטא את מחויבותה של החברה לביטחונם של ילדים שנפגעו פיזית, מינית ונפשית. מרכז ההגנה בבאר שבע שם לו למטרה למקסם את יכולתו של הילד לשתף ולחשוף את הפגיעה בו באופן מהימן ומרבי, באווירה רגישה, תומכת ומותאמת לצרכיו ולתרבותו.

מרכז ההגנה בב"ש על עובדיו השונים, רואה בעבודה שליחות רבה ומתוך כך המרכז מאפשר ראיה מקיפה של צרכי הילד ומשפחתו, תוך שילוב היבטים של טובת הילד, ההליך הפלילי והמשפטי כאחד.

בנוסף, מרכז ההגנה בבאר שבע שם לו מטרה להוות גוף ידע ומידע לציבור ולקהילה המקצועית בכל הקשור לילדים נפגעי עבירה וזכויותיהם.

עינב נגרי- עו"ס/ מנהלת מרכז ההגנה "בית לין" באר שבע

איך מגיעים?

כתובת: שלמה בן יוסף 4, באר שבע

** ההגעה אל מרכז ההגנה מתבצעת בתיאום מראש בלבד **

צרו קשר

Share
דילוג לתוכן